Podpisanie umowy z Promet-Plast s.c. – budowa jednostki wysokosprawnej trigeneracji o całkowitej nominalnej mocy elektrycznej do 1,0 MW.

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 10 maja 2021 SBB ENERGY S.A. podpisało umowę z Promet-Plast s.c. Elżbieta i Andrzej Jeżewscy na wykonanie w formule generalnego wykonawstwa inwestycji p.t.: „Budowa jednostki wysokosprawnej trigeneracji o całkowitej nominalnej mocy elektrycznej do 1,0 MW”.

W ramach inwestycji SBB ENERGY S.A. zaprojektuje, dostarczy, zainstaluje i uruchomi układ elektrolizera zasilany energią elektryczną pochodzącą z OZE wraz z magazynem wodoru i infrastrukturą towarzyszącą. Wyprodukowany w procesie elektrolizy. „zielony” wodór będzie paliwem dla układu trigeneracji (wytwarzania energii elektrycznej, ciepła oraz chłodu) na potrzeby zakładu produkcyjnego Promet-Plast s.c.

Innowacyjny projekt wpisuje się w wyznaczone przez UE plany osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050r. oraz transformację gospodarki energetycznej na zeroemisyjną.

Termin realizacji projektu wyznaczono na pierwszy kwartał 2022 roku. Całemu zespołowi zaangażowanemu w projekt życzymy sukcesów w realizacji przedsięwzięcia

Aktualnie nie prowadzimy rekrutacji. Zapraszamy do kontaktu poprzez formularz .