PGE Energia Ciepła S.A. i SBB ENERGY S.A. podpisały umowę na budowę kotłowni gazowej w Kielcach.

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 24.08.2021 SBB ENERGY SA podpisało umowę z PGE Energia Ciepła S.A. na wykonanie w formule generalnego wykonawstwa inwestycji pt.: „Budowa kotłowni gazowej o mocy 5×32 MWt w PGE EC S.A. Oddział Elektrociepłownia w Kielcach”

W ramach kontraktu SBB ENERGY SA  zaprojektuje, dostarczy wybuduje i uruchomi kotłownię opartą o 5 (pięć) wodnych kotłów płomienicowo-płomieniówkowych o mocy około 32 MWt każdy. Zadaniem kotłów będzie wytwarzanie gorącej wody do produkcji ciepła dla miasta Kielce.

Podpisana umowa z PGE Energia Ciepła na realizację kotłowni gazowej o mocy 5×32 MWt w PGE EC S.A. Oddział Elektrociepłownia w Kielcach wpisuje się wprost w profil działalności spółki. SBB ENERGY działając jako generalny wykonawca będzie odpowiedzialne za stworzenie nowych źródeł ciepła dla Kielc, wspierając tym samym trend transformacji gospodarki energetycznej w Polsce powiedział Ziemowit Słomczyński, Prezes Zarządu SBB ENERGY SA.

Termin realizacji projektu wyznaczono na koniec 2022 roku. Całemu zespołowi zaangażowanemu w projekt życzymy sukcesów w realizacji przedsięwzięcia.

Aktualnie nie prowadzimy rekrutacji. Zapraszamy do kontaktu poprzez formularz .