Strona główna  »   Aktualności    

Aktualności

XXIV Międzynarodowa Konferencja Popioły z Energetyki

2017-10-31

Z przyjemnością informujemy, że SBB ENERGY S.A. było partnerem XXIV Międzynarodowej Konferencji Popioły z Energetyki, która odbyła się w dniach 25-27.10.2017 w Sopocie. Konferencję zorganizowała  Polska Unia Ubocznych Produktów Spalania, a dedykowana była do przedstawicieli kadry zarządzającej i technicznej reprezentujących przedsiębiorstwa energetyczne i ciepłownicze, firm związanych z branżą UPS oraz ośrodków naukowych i badawczych.

Głównym celem Konferencji było propagowanie nauki i wiedzy z zakresu branży UPS, promowanie idei Gospodarki w Obiegu Zamkniętym oraz wymiana doświadczeń i wzmacnianie współpracy nauki i przemysłu.

Dyrektor Departamentu Rozwoju SBB ENERGY SA – Robert Żmuda przedstawił prezentację: „Analiza porównawcza technologii odazotowania spalin metodą SNCR i SCR Tail-End dla CEZ Skawina S.A.” – dzieląc się doświadczeniami z realizacji oraz ukazując wkład  naszej spółki w rozwój polskiej energetyki.

Podczas uroczystej gali, SBB ENERGY S.A. zostało laureatem Polskiej Nagrody Popiołowej „FENIKS 2017” za projekt: „Hybrydowe układy adsorpcyjne do redukcji emisji rtęci”.

I Kongres Innowacji w Energetyce

2017-10-30

W dniu 26.10.2017, w Warszawie odbył się I Kongres Innowacji w Energetyce organizowany przez IGEOS. Głównym założeniem tego wydarzenia było ukazanie nowoczesnych rozwiązań technicznych i informatycznych w energetyce oraz stworzenie platformy dyskusyjnej mającej na celu ułatwienie przenikania się sfery nauki i biznesu.

SBB ENERGY S.A., jako partner Kongresu, swój wkład w rozwój innowacyjności w energetyce przedstawił za pomocą audiowizualnej prezentacji o realizowanych obecnie projektach badawczych: „Hybrydowa technologia odazotowania spalin w kotłach energetycznych” oraz „Hybrydowe układy adsorpcyjne do redukcji emisji rtęci z zastosowaniem wysokoefektywnych komponentów polimerowych – HYBREM”.

Prezentacja SBB ENERGY S.A. - Projekty Badawcze

Pierwszy z nich dofinansowany jest przez UE w ramach regionalnego programu operacyjnego województwa opolskiego na lata 2014 – 2020, drugi w ramach programu inteligentny rozwój na lata 2014-2020. Zapraszamy serdecznie do obejrzenia prezentacji. Mamy nadzieję, że wydarzenie to będzie miało charakter cykliczny, a całe środowisko zyska tym samym kolejną możliwość wymiany doświadczeń na polu nieustannie rozwijającej się dziedziny jaką jest wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w energetyce.

zdjęcie dzięki uprzejmości IGEiOS

Doroczne spotkanie kadry inżynieryjno - administarcyjnej SBB ENERGY S.A.

2017-10-23

Doroczne spotkanie kadry inżynieryjno - administarcyjnej SBB ENERGY S.A. już za nami. W tym roku odbyło się wyjątkowo uroczyście w związku z obchodami jubileuszu 25-lecia działalności Spółki.

Konferencja miała miejsce 19.10.2017 w Wiśle. Wydarzenie było doskonałą okazją do podsumowania bieżącej sytuacji w Spółce, zaprezentowania innowacyjnych projektów badawczych realizowanych przez SBB, a także przeglądu trwających obecnie prac na różnych obiektach energetycznych w Polsce.

Spotkanie to, kończące powoli rok jubileuszowy SBB ENERGY S.A., było również miejscem do integracji pracowników firmy i wzmocnienia współpracy, twórczych dyskusji oraz wymiany poglądów i doświadczeń. Zarówno merytoryczne aspekty naszego spotkania jak i atmosfera, w której upłynęło dają nam jasny sygnał, że te 25 lat to zaledwie początek! Do zobaczenia za rok!